دکتر علی اعتمادی بروجنی

طب سوزنی


برنامه هفتگی

پیاده روی ، اكسیر جوانی - 2

دههِ چهل سالگی
از چهل سالگی به بعد ، بیشتر خانمها در ارتباط با خانواده تحت فشارهای روحی متعدد قرار می گیرند ، زیرا در مرحله تصمیم گیریهای مهم در زندگی واقع میشوند. بنابراین لازم است به طور جدی برای پیشگیری از امراض گوناگون به سلامتی خود فكر كنند.
ـ پیادهروی كمك مؤثری برای مواردی است كه در ادامه به آنها اشاره میشود:
ـ تسكین فشارهای روحی
هنگامی كه دچار تنشهای عصبی هستید فشارخون بالا می رود و هورمونهای استرسزا وارد خون می شوند. فشارهای عصبی مزمن باعث تضعیف سیستم ایمنی می شوند و فرد را آسیب پذیر و مستعد ابتلا به هرگونه بیماری می كنند ؛ از سرماخوردگی ساده گرفته تا بیماری سرطان . پیاده روی سبب میشود مغز بتااندورفین (ENDORPHIN ـ BETA) تولید كند و همین امر كمك می كند تا از بروز افسردگی و اضطراب جلوگیری شود.

- پیشگیری از امراض
« ورزش » خطر مرگ زودرس ـ به هر علت و انگیزهای ـ را كاهش می دهد. آمار حاكی از آن است زنانی كه ورزشهای سبك و ملایم انجام می دهند ، بسیار كمتر از بانوان بی تحرك دچار بیماری سرطان می شوند. همچنین فعالیتهای جسمانی احتمال ابتلا به امراض قلبی را تا پنجاه درصد كاهش می دهد. ورزش خطر سكته قلبی را به نصف می رساند ؛ البته نه ورزشهای سنگینی از قبیل دو ماراتن ، بلكه ورزشهایی سبك از جمله پیاده روی معمولی كه بسیار انرژی زاست

- جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات
با بالا رفتن سن ، تراكم ماهیچه ای كم می شود. ورزش تأثیر كهولت سن را در از بین بردن استحكام ماهیچه ای كم می كند. با افزودن ساعاتی در هفته برای نرمشهای بدنسازی نه تنها دچار تحلیل رفتگی عضلات نمی شوید ، بلكه می توانید موجب قوی شدن آنها شوید.


آدرس مطب : اصفهان خیابان آمادگاه ساختمان آژند طبقه اول واحد 108
تلفن : 32240920 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مصاحبه با بیمارانصفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیبرنامه هفتگیبیماریهای اعصاب و آرامش سلامتی درون و زیبایی بیرنظرات مراجعه كنندگانپیامهای کاربرانسایتهای دیگر