دکتر علی اعتمادی بروجنی

طب سوزنی


برنامه هفتگی

خواستن ، توانستن است

زمانی که تلویزیون را روشن می کنید و یا اینکه به اینترنت سری می زنید ، تعداد زیادی از مردم را می بینید که در رابطه با خیلی از مسائل شکایت دارند.
از اوضاع اقتصادی و اجتماعی گرفته تا مشکلات جوانان و بچه هایی که در معرض خطرند و باید خوب آموزش ببینند.
در نظر اول خیلی از این ها حقیقی و صحیح به نظر می آیند ، اما من فکر می کنم ما بیشتر روی ضعف ها و مشکلات تمرکز می کنیم و فقط یک جا می نشینیم و مدام می گوییم فلان چیز غلط است و بهمان چیز اشتباه است ، ولی هیچ کاری نمی کنیم.

این درست نیست که ما توانایی های خود را نادیده بگیریم و منتظر باشیم که دائما بقیه برای ما کاری کنند. به جای این که روی ضعف ها انگشت بگذاریم ، بهتر است دست به کار شویم و فعالیت کنیم.
آیا به نظر شما ما همه ی کارهایی را که می توانیم برای بهتر شدن اوضاع زندگی مان بکنیم ، انجام می دهیم ؟ من هم می دانم که همه چیز دست ما نیست و همه چیز را نمی شود تغییر داد ، اما چیزهای کوچکی وجود دارند که همه ی ما می توانیم آن ها را انجام دهیم تا بهتر زندگی کنیم.

این درست نیست که ما توانایی های خود را نادیده بگیریم و منتظر باشیم که دائما بقیه برای ما کاری کنند. به جای این که روی ضعف ها انگشت بگذاریم ، بهتر است دست به کار شویم و فعالیت کنیم.

من به نوبه ی خود درباره ی موضوع کوچکی که به سلامتی بدن ربط دارد ، مطالبی را برای تان بیان می کنم :
یکی از موضوعاتی که افراد اطراف ما معمولاً از آن شکایت دارند ، مشکل اضافه وزن است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید و می خواهید وزن تان را کم کنید ، کافیست بعد از انجام طب سوزنی و تنظیم سیستمهای داخلی بدن ، زمان بیشتری را به ورزش اختصاص دهید و سالم تر غذا بخورید.

راستی چه چیزی مانع شما می شود؟
بیایید با هم موارد زیر را رعایت کنیم :
کافی است این موارد را یادداشت کنید و برای آن زمان خاصی را در نظر بگیرید :

1 ـ هر آنچه را که می خورید یادداشت کنید.
مدت 10 روز هر ماده غذایی را که می خورید ، در کاغذی بنویسید تا ببیند به راستی چه چیزهایی را وارد بدن تان کرده اید؟!!

2 ـ زمانی را به فعالیت بدنی اختصاص دهید.
زمان خاصی را برای پیاده روی و یا رفتن به یک کلاس ورزشی در نظر بگیرید و آن را در تقویم تان یادداشت کنید و به انجام آن ، مانند هر برنامه و قرار ملاقاتی که برایتان مهم است ، متعهد و ملزم باشید.

3 ـ اهداف تان را تعیین کنید.
برای خودتان اهداف و مقاصدی را از این کار در نظر بگیرید و آن را در جایی یادداشت نمایید. دقت داشته باشید که این اهداف واقع بینانه ، مشخص و واضح باشند.

4 ـ شکایت نکنید.
از چیزهایی که خوشتان نمی آید و دوست شان ندارید ، ناله و شکایت نکنید و بر روی آن ها متمرکز نشوید ، بلکه انرژی خودتان را معطوف چیزهایی کنید که خواسته شماست و آرزو دارید به آن ها برسید.

5 ـ خودتان را باور کنید.
چرا نمی توانید موقعیت هایی را که در اطراف تان است تغییر دهید ؟ موفقیت فقط برای دیگران نیست ، حق شما نیز هست ، البته به شرط این که خودتان بخواهید. پس همه ی تلاش و کوشش تان را به کار برید و تا آخر کار ، اعتقاد و باورتان را حفظ نمایید.
تغییرات در اطراف همه ی ما وجود دارد ، بنابراین چرا ما این تغییرات را نپذیریم و اجازه ندهیم که فواید آن ها وارد زندگی ما شود ؟ وقتی می توانیم باید از خودمان و سلامتی مان مراقبت کنیم.

ما باید از کارهای کوچک شروع کنیم تا بتوانیم کارهای بزرگ تری را نیز انجام دهیم.یکی از این تغییرات ، کاهش وزن و بهبود سبک زندگی است که موجب ایجاد سلامتی می شود.


آدرس مطب : اصفهان خیابان آمادگاه ساختمان آژند طبقه اول واحد 108
تلفن : 32240920 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سمن [ 1391-09-06 ]
عالی بود . متشکرم .... از نوشته ها پیرینت گرفتم که هرگاه فراموش کردم مرور و عمل کنم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مصاحبه با بیمارانصفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیبرنامه هفتگیبیماریهای اعصاب و آرامش سلامتی درون و زیبایی بیرنظرات مراجعه كنندگانپیامهای کاربرانسایتهای دیگر