منو
طب سورنیطب سورنی

بی خوابی و درمان به روش طب سوزنی

بسیاری از افراد گاهی اوقات دچار بی خوابی می شوند . معمولا بی خوابی یک مشکل موقتی می باشد که در مواقعی که فرد دچار استرس یا اضطراب است سراغ او می آید . هنگامی که مشکلاتی که باعث استرس و اضطراب شده اند به پایان می رسند مشکل بی خوابی نیز معمولا بر طرف می گردد . با اینحال بسیاری از افراد آنقدر از عدم توانایی شان در به خواب رفتن نگران می شوند که همین امر باعث بدتر شدن وضعیتشان می گردد. و مشکل بی خوابی حاد آنها به یک مشکل مزمن تبدیل می شود .

چنین افرادی ممکن است به پزشک مراجعه نموده و از او درخواست می کنند که برایشان قرص خواب تجویز نماید تا فقط برای یکی دو هفته آن را مصرف نمایند و دوباره خوابشان به حالت طبیعی باز گردد . متاسفانه همینکه فردی قرص خواب مصرف می کند ( صرف نظر از اینکه این قرص چقدر ضعیف یا قوی باشد ) ممکن است قطع کردن مصرف قرص برایش مشکل بشود زیرا بدن خیلی سریع به این قرصها عادت می کند . گر چه شخص ممکن است با مصرف این قرص ها خواب خوبی داشته باشد اما اگر آنها را مصرف نکند دچار بی خوابی می شود که از بی خوابی قبل از مصرف قرص ها نیز بیشتر می باشد .

اکنون اجازه دهید که شرح حال بیماری که دچار بی خوابی شده است را بیان نمایم . بیمار مرد میان سالی است که در طی چند ماه گذشته به تدریج خوابیدن برایش مشکل شده است . هنگامی که او به خواب میرود نیز دچار کابوس می شود و خوابهای عجیب و غریبی می بیند . بیمار اظهار می دارد که بخاطر بی خوابی اش ، در طی روز حالت گیجی دارد ، گاهی اوقات در گوشش صدای زنگ و وزوز می شنود و نیز بخاطر مسائل خیلی کوچک سریع عصبانی می شود . در معاینه ، صورت او رنگ پریده اما لب هایش قرمز می باشد . چشم های او به نظر بی حالت و زبانش قرمز است . نبض او نیز تند و سریع می باشد که با کمی فشار وارد آوردن بر آن ، ناپدید می شود .

از علایم و نشانه های این بیمار متوجه می شویم که مشکل او در ذهن و روحش می باشد و بنابراین متوجه می شویم که قلب او گرفتار شده است زیرا از نظر طب سوزنی ، قلب جایگاه ذهن و روح می باشد . تحریک پذیری ، زود عصبانی شدن ، لب های قرمز و وجود نبض سریع و تند ، همگی نشان دهنده وجود مشکل در قلب می باشد . رنگ پریدگی صورت و از بین رفتن نبض با در کلیه ها وارد آوردن فشار بر روی آن ، نشانگر وجود یک وضعیت کمبود می باشد . بی حالتی چشمها بیانگر کمبود یین ( YAN) کبد ایجاد می شود که آن نیز بخاطر ناکافی بودن میزان ( YIN )است .

سرگیجه می تواند به علت افزایش فعالیت یانگ ( YANG) در کلیه ها می باشد . در این مورد ، مریدینی که دچار اختلاف شده است ، مریدین قلب باشد . بنا به قانون ارتباط ارباب- خدمتکار در مریدین ها ، مریدین قلب چون خدمتکار مریدین کلیه ها می باشد بنابر این کمبود فعالیت کلیه ها می تواند منجر به افزایش فعالیت قلب می شود . در نتیجه برای درمان این وضعیت باید فعالیت کلیه ها را تقویت نمود و فعالیت قلب را کاهش داد.


آدرس مطب : اصفهان خیابان آمادگاه ساختمان آژند طبقه اول واحد 108
تلفن : 32240920 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
طب سوزنی و درمان افسردگی

افسردگی از آن مشکلاتی نیست که افراد برای درمان آن فوراٌ به فکر رفتن به نزدیک متخصص طب سوزنی بیفتند.اکثر افراد گمان می کنند که طب سوزنی فقط به درد مشکلات جسمی می خورد . اما واقعیت آن است که طب سوزنی قادر است تاثیر خوبی بر مشکلات روحی و روانی داشته باشد ... ادامه مطلب

توصیه های برای مراقبت از کبد

من کبد شما هستم . میخواهم به شما بگویم که چقدر دوستتان دارم ... ادامه مطلب

معجزه طب سوزنی در زیبایی و جوانسازی صورت وبدن

در طب چینی اعتقاد بر این است که اگر ازدرون زیبا باشیم یعنی بعضی از ارگانها که مسئول زیبایی هستند تعادل داشته باشند، دلیلی برای نازیبایی صورت و بدن وجود ندارد ... ادامه مطلب

طب سوزني شاخه اي از طب سنتي چين و يكي از معروفترين رشته هاي طب مكمل مي باشد.

قدمت اين علم به 2500 سال پيش برمي گردد.
استفاده از طب سوزني تا قرنها به آسيا محدود مي شد تا اينكه فرانسوي ها در قرن 16 ميلادي با آن آشنا شدند و استفاده از آن را در اروپا گسترش دادند.
بین پزشكان مختلف در صحت و سقم طب سوزنی اختلاف نظر وجود داشت تا اینكه سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 1975 استفاده از طب سوزنی در تشخیص و درمان بیماریها را رسما تأیید كرد .

طب سوزنی چین از مكتب تائوئیسم (Taoism) منشأ میگیرد. تائو (Tao) نیرویی است كه همه جهان را خلق كرده است و دو نیروی مخالف یین (Yin) و یانگ (Yang) را بوجود میآورد. این دو نیرو همواره در حال نزاع هستند و بین آنها انرژی Qi (كی یا چی) رد و بدل می شود. در واقع انرژی Qi منشا همه تغییرات در جهان است.
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465